«Rahvusvaheline õpikogemus õppetöö läbiviimisel looduses (laager erivajadustega õpilastele)», KIK 2012

Projekti eesmärk: Üldine eesmärk oli kujundada partnerkoolide töötajate ja õpilaste väärtushinnanguid, keskkonnateadlikkust ja käitumisharjumusi keskkonnasäästlikumaks.

Projekti spetsiifiline eesmärk oli õppekavajärgse õppeprotsessi korraldamine looduses kasutades õuesõppe metoodikat. Antud eesmärgi saavutamiseks korraldatati rahvusvaheline õppelaager, kus osalesid erivajadustega õpilased Ahtme Koolist (Eesti), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mińsku Mazowieckim koolist (Poola) ja Siverskaja internaatkoolist (Venemaa).

Projekti otsesed eesmärgid:
1. Ühenädalase rahvusvahelise laagri korraldamine Pivarootsi õppekeskuses (Läänemaa).
2. Osalevate koolide 24 õpilase (8 igast koolist) keskkonnateadlikkuse tõstmine.
3. Õppetöö korraldamine vastavalt koolide õppekavadele ja õppeplaanile väljaspool kooli (28 õppetundi kokku).
4. Õuesõppe metoodika testimine väljaspool kooli, väljaspool õpilastele tuttavat õpikeskkonda.
5. Õpilaste ja õpetajate (kokku 6 õpetajat, 2 igast koolist) rahvusvaheliste oskuste arendamine keskkonnateadlikkuse kontekstis.
6. Asjade taaskasutamise võimalustega tutvumine (laagri raames toimub 3 õpituba).