Õppekavad

Ahtme Kooli õppekava (.pdf)

Lihtsustatud õpe

Lihtsustatud õppele kohaldatakse põhikooli riiklikus õppekavas sätestatud õppe-  ja kasvatuseesmärke ning pädevusi, arvestades järgmisi rõhuasetusi:

Toimetulekuõppe

Toimetulekuõppe põhiülesanne on toetada mõõduka intellektipuudega õpilase arengut ning tema kujunemist Eesti kodanikuks, kes tuleb eluga toime tuttavates tingimustes, teeb võimetekohast praktilist tööd ja teab oma kuulumisest oma rahva ja Eesti kodanike hulka.

Hooldusõpe

Hooldusõppe põhiülesanne on sügava ja raske intellektipuudega lapsel olemasolevate funktsioonide ja oskuste säilitamine ja arendamine, et tagada harjumuspärases keskkonnas tema potentsiaalile vastav järjest iseseisvam toimimine. Hooldusõppe korralduses ja õppesisu valikul lähtutakse iga õpilase arengutasemest ja potentsiaalsetest võimetest toimida järjest iseseisvamalt.